בידך אפקיד רוחי

עודכן ב: 13 אפר 2020


כשראיתי את המנדלה הזו לראשונה עלו לי כ"כ הרבה אפשרויות של תוכן קדוש לצרף למנדלה, אך כל האפשרויות לא התיישבו לי במדוייק, אז חשבתי מה המנדה הזו מסמלת לי? בעודי מתבונן במרהיבות שלה ובקשת הצבעים שרצה כמעט על כל הספקטרום, עלתה התשובה והיא סיום והתחלה.


"בידך אפקיד רוחי פדית אותי ה' אל אמת" משפט שלקוח מספר תהילים, אך גם משתמשים בו בקריאת שמע שעל המיטה. בעת השינה אנחנו מפקידים חלק גדול מהנשמה בידי הבורא, מתפללים ומבקשים ממנו שיפדה את הנפש אל האמת אל אותה אמת שהנשמה עולה כדי להזדכך ולהאיר את הנפש מהשקר שאופף אותה כאן בעולם האשליה. אלו תיקונים שהנשמה עוברת במהלך השינה וזהו סוד השינה, רבים מאיתנו חושבים שאנחנו משאירים את הגוף כאן ואילו הנשמה עולה מעלה מעלה אל הקב"ה, הדבר לא ככ מדוייק. הקב"ה נמצא בכל מקום איתנו תמיד, ובשינה הנשמה נשארת בתוך הגוף, אך היא אכן מופקדת ביידי הקב"ה מופקדת שהוא יתקן אותה, הכוונה היא שהנשמה היא כולה כלי המיעוד להשפעה, וכאשר אנחנו במהלך היום לא עוסקים בהשפעה אז האנרגטיות שבנו נחלשת ואנו מרגישים עייפים ומרוקנים. והתיקון שנעשה בלילה במהלך השינה הוא לכאורה "מטעין" בחזרה את הנשמה להשפעה. לכן בבוקר אנו אומרים מודה אני שתיכף אגע בזה, כי בבוקר אנו קמים מלאי השפעה.

אין איש שיודע בוודאות גמורה שהוא יתעורר בבוקר וכשהפלא הזה אכן קורה הנשמה עברה את התיקון שלה וחוזרת להיות כלי השפעה שרת. לכן, אנו מרימים תפילה לבורא "מודה אני לפניך מלך חי וקיים שהחזרת בי נשמתי בחמלה רבה אמונתך" שבחמלה רבה הוא החזיר את הנשמה שעלתה (תודעתית כמו עליית נשמה) בלילה אל הגוף ושזכינו להתהלך בעולמו של הקב"ה לעוד יום של השפעה.
זה בדיוק מה שאני מתכוון לעשות עם האומנות שלי, להשפיע! יהי רצון מלפניך או"א שאצליח להעביר את הקדושה הנשגבת שנסתרת מהפשט דרך האומנות שאתה מעביר דרכי, שאצליח להיות כלי שרת מלפניך צינור שמוליך את האור שלך לכל הנבראים.

פניה אל הקהל הקדוש

אשמח לשמוע מכם, איך הכתוב הנ"ל השפיע על התפיסה שלכם על הפסוקים הקדושים? האם יש משהו ספציפי שנגע בכם? ואם כן אז איך זה השפיע על חווית הקריאה שלכם?


#יודאיקה #יודאיקהמודרנית #יודאיקהלדוד #אומנות #אומנותיהודית #אומנותישראל #מודהאנילפניך #עיצוב #עיצובגרפי #עיצובלבית #עיצובלעסק #עיצובאישי #עיצובתודעה #תודעתהנסתר #תורה #הודיה #תודהבוראעולם

#אהבה 💙

21 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

אתר זה נוצר ב ❤ כל הזכויות שמורות

ליודאיקה לדוד © 2020